1334234

Dorrit von Fieandt

(Finland, Född 1927)
Dorrit von fieandt, skål, keramik, signerad df arabia finland.

Dorrit von Fieandt, skål, keramik, signerad DF Arabia Finland.

Målad polykrom dekor av blommor under glasyr, signerad DF samt undertill DF ARABIA FINLAND. Diameter 35 cm, höjd 8 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
500 EUR