1335736

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, barstolar, 4 st, k65, artek, 1900-talets slut.

Alvar Aalto, Barstolar, 4 st, K65, Artek, 1900-talets slut.

Lackad björk och björkfaner. Sitthöjd ca 60 cm.

Slitage. Repor.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth

Utropspris
400 EUR