Inred sommarhuset

37 föremål
Fåtöljer, ett par, Danmark, 1950-tal.
23 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Urnor, gjutjärn, ett par, 1900-talets första hälft.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anna-Lisa Thomson, golvvas, lergods, Upsala Ekeby.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Samling lerkrus allmoge, 5 delar, 1800/1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kannor, 6 st, fajans, Arabia, 1930-40-tal.
190 EUR
Utropspris
250 EUR
Slagbord, 1800-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stig Lindberg, fat, fajans, Gustavsberg Studio, 1954.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mugg, porslin, Wärtsilä Arabia 1966.
55 EUR
Utropspris
150 EUR
Alvar Aalto, stol, modell 69, Artek, Finland.
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Kannor, 5 st, fajans, Arabia, 1930-40-tal.
40 EUR
Utropspris
200 EUR
Glas, 6 st, troligen Murano, Italien.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK