1328870

Fransk skola, tidigt 1700-tal, olja på duk.

Man i allongeperuk. 78 x 64 cm.

Färgbortfall.

Proveniens

Mälsåker slott, Södermanland, inköpt på auktion 1916, då som ett verk i Nicolas Largilleres art.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
10 000 SEK