1332668

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1913, signerad med blyerts.

Anders Zorn, etsning, 1913, signerad med blyerts.

"Eka". P. 9 x 12 cm.

Oramad, något missfärgad.

Asplund 255, Hjert & Hjert 266.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
10 000 SEK