1332678

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.

Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.

"Lavards Anders". P. 15,7 x 11,7 cm.

Oramad, uppklistrad på kartong, missfärgad.

Asplund 282, Hjert & Hjert 168.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK