Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).

Rund med dekor i famille rosefärger av blommande trädgård. Diameter 42 cm.

Sprickor, klammerlagning samt nagg.

Utropspris
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17