1329129

Vas med hänklar, Qingdynastin, omkring år 1900.

Vas med hänklar. Dekor i underglasyrblått med dekor av rovfåglar, blommor och växter. Höjd 58.5 cm. Träställ medföljer.

Slitage. Mistor. Krackelyr i glasyren. Bär senare inskription i botten.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
1 500 SEK