Tallrikar sex stycken, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).

Dekorerade i famille rosefärger med blå bård. Diameter 23 cm.

Slitage. Mistor. Nagg längs fem av tallrikarnas kant. En tallrik med mindre stjärnspricka i botten.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
2 500 SEK