1351043

Axel Kargel

(Sverige, 1896-1971)
Axel Kargel, olja på duk, signerad 1968.

Axel Kargel, olja på duk, signerad 1968

'Landskap'. 42 x 60 cm. Uppfodrad på pannå.

Smärre slitage. Uppfodrad duk. Smärre slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
25 000 SEK