ABBA och Lars Lerin med vänner – Unik auktion till förmån för Missing People

Bjud på en eftertraktad ABBA-box med alla fyras autografer, en akvarell signerad Lars Lerin, en signerad gitarr från Jill Johnson, två guldfärgade signerade hundskulpturer från Anders och Johanna Bagge samt en trerätters middag för fyra med Gladys Del Pilar som kock. Nu bjuder Missing Peoples sex ambassadörer in till en unik auktion på Bukowskis där fler kända konstnärer, artister och författare bidragit med egna exklusiva bidrag. Till de senare hör konstnärerna Dan Wolgers, Martin Wickström, Helene Billgren och fotokonstnären Mats Bäcker, samt smyckesdesignern Efva Attling. Artister som ställt upp och bidragit är Håkan Hellström, Janne Schaffer och humorgruppen Galenskaparna från Göteborg. Även författaren Björn Ranelid finns med bland givarna.

14 föremål