1394773

Torbjörn Ahlström

(Sverige, 1931-2021)
Torbjörn Ahlström, golvlampor, ett par, daterade 1993.

Stomme av björk. Vit pappersskärm. För en ljuspunkt vardera. Diameter 36, höjd 120 cm.

Ej funktionstestade. Smärre slitage.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
4 000 SEK