Klassiska
445192
VÄVD TAPET, Sign. Tidigt 1600-tal, Bryssel.
VÄvd tapet, sign. tidigt 1600 tal, bryssel

Signerad Jan Raes. Mytologiskt motiv i Rubens stil. Text på spanska. Höjd 317 cm, bredd 338 cm. Senare fodrad.

Smuts, fläckar, reparationer, skador, revor och hål.

Utställd på "Barokki-Barock", Heinola stadsmuseum 2014.

Barokki-Barock, Heinola stadsmuseums publikation nr 25. Avbildad i utställningskatalogen sida 13.

Övrigt

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
8 000
85 714
8 857
Utropspris
10 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
23 maj 2015 16:46
8 000 EUR
15 maj 2015 12:53
7 755 EUR
14 maj 2015 15:45
7 555 EUR
11 maj 2015 23:08
6 666 EUR
9 maj 2015 21:04
5 000 EUR