Klassiska
641131
Ellen Favorin
(1853-1919)
Ellen favorin, rÖd stuga
Ellen favorin, rÖd stuga
Ellen favorin, rÖd stuga
Ellen favorin, rÖd stuga

ELLEN FAVORIN, RÖD STUGA.

Sign. -77. Olja på duk 17x23,5 cm.

Finska konstföreningens 100-årsjubileumsutställning, 1946, nr 88.

Övrigt

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi
+358 (0)50 428 2146

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 600
17 167
1 776
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
25 maj 2015 11:24
1 600 EUR
25 maj 2015 10:32
1 500 EUR
25 maj 2015 10:32
1 300 EUR
25 maj 2015 10:31
1 250 EUR
25 maj 2015 10:31
1 200 EUR