Klassiska
658224
TESERVIS, 4 DELAR. Silver, Karl Adolf Seipel och Matias Skytt (Skyytinen), S:t Petersburg 1867-68. Totalvikt 1965,8 g.
Teservis, 4 delar. silver, karl adolf seipel och matias skytt (skyytinen), s:t petersburg 1867 68. totalvikt 1965,8 g

Två kannor, gräddsnäcka och sockerskål med lock. Gräddsnäckan och sockerskålen invändigt förgyllda. Höjd 8-19 cm.

Intryckningsskador, anlöpningar.

Övrigt

ЧАЙНЫЙ НАБОР, 4 ЧАСТИ. Серебро, Карл Адольф Сайпель и Матиас Скютт (Скюютинен), Санкт-Петербург 1867-68. Общий вес 1965,8 г.
Два кувшина, сливочник, сахарница с крышечкой. Сливочник и сахарница изнутри позолочены. Высота 8-19 см.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 800
40 771
4 218
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
26 maj 2015 16:55
3 800 EUR
26 maj 2015 16:55
3 700 EUR
24 maj 2015 21:11
3 609 EUR
24 maj 2015 21:07
3 509 EUR
24 maj 2015 21:07
3 500 EUR