Klassiska
659505
PILLERDOSA, silver och emalj. Maria Semenova, St.Petersburg ca 1900.
Pillerdosa, silver och emalj. maria semenova, st.petersburg ca 1900

Målat lock, insidan förgylld. Diameter 5 cm.

Obetydligt slitage.

Övrigt

КОРОБОЧКА. Серебро и эмаль. Мария Семенова, Санкт-Петербург ок. 1900.
Окрашенная крышечка, внутри позолота. Диаметр 5 см.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 820
19 527
2 020
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
26 maj 2015 18:26
1 820 EUR
26 maj 2015 18:26
1 770 EUR
26 maj 2015 18:23
1 610 EUR
26 maj 2015 18:23
1 560 EUR
26 maj 2015 18:22
1 455 EUR