Klassiska
661626
SUPKOPP OCH FAT, silver, Stockholm 1705, totalvikt 149 g.
Supkopp och fat, silver, stockholm 1705, totalvikt 149 g

Supkoppen tillverkad av Christian Henning 1692-1716. Fatet ostämplat. Båda med förgylld insida. Graverade monogram. Supkoppens mått 7,5x4,2 cm. Fatets diameter 12 cm.

Bruksslitage, gravyrer och bomärken.

Övrigt

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 050
11 215
1 160
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (22 bud)
26 maj 2015 16:38
1 050 EUR
26 maj 2015 16:38
1 000 EUR
26 maj 2015 16:38
970 EUR
26 maj 2015 16:38
950 EUR
26 maj 2015 15:21
920 EUR