Klassiska
666135
GUSTAVIANSK BYRÅ, Sverige, sent 1700-tal.
Gustaviansk byrÅ, sverige, sent 1700 tal

Grå kalkstensskiva. Rikligt dekorerad med intarsia av olika träslag. Valnöt, fruktträd och masurbjörk. Bronsbeslag. Bredd 101 cm, djup 50 cm, höjd 80 cm.

Bruksslitage.

Övrigt

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
5 300
56 785
5 867
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
16
26 maj 2015 16:37
5 300 EUR
13
26 maj 2015 16:34
5 100 EUR
16
26 maj 2015 16:34
5 000 EUR
13
26 maj 2015 16:33
4 800 EUR
16
26 maj 2015 16:31
4 600 EUR