Klassiska
666831
SENGUSTAVIANSKT SKRIVBORD, 1800-talets början.
Sengustavianskt skrivbord, 1800 talets början

Björk. Intarsiadekor, dekordelar samt nyckelskyltar av ben. Bredd 134 cm, djup 63 cm, höjd 79 cm.

Senare läderklädd skiva, renoverat, dekorskador.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)50 476 0421

Slutpris
1 200
12 798
1 332
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (9 bud)
28 maj 2015 16:05
1 200 EUR
27 maj 2015 17:39
900 EUR
26 maj 2015 17:45
800 EUR
26 maj 2015 8:54
700 EUR
18 maj 2015 14:33
600 EUR