Klassiska
670397
Helene Schjerfbeck
(1862-1946)
 flicka i vitt)
 flicka i vitt)
 flicka i vitt)
 flicka i vitt)

HELENE SCHJERFBECK, KOSTYMBILD (BAGARENS DOTTER / FLICKA I VITT).

Sign. Litografi 68/90. Bladstorlek 65x52 cm.

Motsvarande exemplar utställt: Se Helene Schjerfbeck 150, Ateneum s 309.

H. Ahtela nr 828. Helene Schjerfbeck 150, Ateneum nr 622.

Övrigt

Slutpris
2 700
28 969
2 997
Utropspris
3 200 EUR
Budhistorik (16 bud)
9
26 maj 2015 16:15
2 700 EUR
26 maj 2015 15:49
2 600 EUR
9
26 maj 2015 9:47
2 500 EUR
22 maj 2015 17:50
1 900 EUR
8
21 maj 2015 8:41
1 850 EUR