Konst ÖvrigtKLASSISKA
664778
IKON, tempera på pannå samt BASMA i mässing, Ryssland 1600-talets sista tredjedel.
Ikon, tempera på pannå samt basma i mässing, ryssland 1600 talets sista tredjedel

Den heliga Treenigheten. Storlek 31x27 cm.

Slitage, skador, smärre lagningar.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
6 400
68 667
7 105
Utropspris
8 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
4 dec 2015 8:37
6 400 EUR
29 nov 2015 15:42
5 200 EUR
26 nov 2015 21:26
5 000 EUR