KLASSISKA
679896
MJÖLKKANNA, silver, Granfelt, Borgå 1810, vikt 148 g.
MjÖlkkanna, silver, granfelt, borgå 1810, vikt 148 g

Sengustaviansk. Stämplad en krona utan årsbokstav. Invändigt förgylld. Längd 17 cm.

Obetydligt slitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
900
9 613
994
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (48 bud)
8 dec 2015 17:13
900 EUR
8 dec 2015 17:12
880 EUR
8 dec 2015 17:12
860 EUR
8 dec 2015 17:12
850 EUR
8 dec 2015 17:11
840 EUR