KLASSISKA
687571
BRÖDKORG, silver, St.Petersburg 1827, Carl Gustaf Savary
BrÖdkorg, silver, st.petersburg 1827, carl gustaf savary

Oval form med godronerad dekor. Insidan förgylld. Längd 27 cm. Vikt ca 826 g.

Bruksslitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 105
11 856
1 227
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (23 bud)
8 dec 2015 17:52
1 105 EUR
8 dec 2015 17:52
1 055 EUR
8 dec 2015 17:50
1 005 EUR
8 dec 2015 17:50
985 EUR
8 dec 2015 17:48
970 EUR