KLASSISKA
698544
Adolf Bock
(1890-1968)
Adolf bock. fartyg i engelska kanalen.

ADOLF BOCK. FARTYG I ENGELSKA KANALEN.

Sign. 1936. Olja på duk 80x130 cm.

100-årsutställning 1990, John Nurminen Oy.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
4 000
43 110
4 449
Utropspris
5 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
7 dec 2015 17:58
4 000 EUR
25 nov 2015 20:19
3 800 EUR
25 nov 2015 1:29
1 700 EUR
24 nov 2015 18:05
1 550 EUR
24 nov 2015 11:16
1 500 EUR