KLASSISKA
713549
Ellen Favorin
(1853-1919)
Ellen favorin, fÄrjsundet, Åland.

ELLEN FAVORIN, FÄRJSUNDET, ÅLAND.

Signerad. Olja på pannå 13x20 cm.

Keski-Suomen museo: Realismia ja kansallisromantiikkaa 1986.

Övrigt

A tergo påskrift: Färjsundet på Åland. H:fors den 7. mars 1892, Finska teaterns lotteri.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 110
11 963
1 235
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
8
8 dec 2015 16:32
1 110 EUR
8 dec 2015 15:39
1 060 EUR
8
8 dec 2015 9:02
1 010 EUR
8 dec 2015 9:02
1 000 EUR
7 dec 2015 21:06
990 EUR