Konst GrafikKLASSISKA
717621
Akseli Gallen-Kallela
(1865-1931)
Akseli gallen-kallela, "kiskot".

AKSELI GALLEN-KALLELA, "KISKOT".

Sign. Etsning och akvatint 12,5x12,5 cm.

Onni Okkonen; bild nr. 176.

Övrigt

Utförd 1896.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 773
19 178
1 953
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (47 bud)
8 dec 2015 17:09
1 773 EUR
8 dec 2015 17:08
1 723 EUR
8 dec 2015 17:08
1 701 EUR
8 dec 2015 17:08
1 673 EUR
8 dec 2015 17:08
1 623 EUR