KLASSISKA
719044
BUDDHA, brännförgylld mässing, 1800-tal
Buddha, brännförgylld mässing, 1800 tal

Förgylld brons. Shakyamuni Buddha sittande i dhyanasana på en dubbel lotusbas. Höjd 10,5 cm.

Slitage

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 300
24 566
2 540
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (34 bud)
8 dec 2015 17:34
2 300 EUR
8
8 dec 2015 17:34
2 200 EUR
8 dec 2015 17:34
2 000 EUR
8
8 dec 2015 17:34
1 950 EUR
8 dec 2015 14:38
1 850 EUR