KLASSISKA
719044
BUDDHA, brännförgylld mässing, 1800-tal
Buddha, brännförgylld mässing, 1800-tal.

Förgylld brons. Shakyamuni Buddha sittande i dhyanasana på en dubbel lotusbas. Höjd 10,5 cm.

Slitage

Slutpris
2 300
23 367
2 742
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (34 bud)
8 dec 2015 17:34
2 300 EUR
8
8 dec 2015 17:34
2 200 EUR
8 dec 2015 17:34
2 000 EUR
8
8 dec 2015 17:34
1 950 EUR
8 dec 2015 14:38
1 850 EUR