KLASSISKA
719270
Oscar Kleineh
(1846-1919)
Oscar kleineh, "sommardag vid rÖnnskÄr".

OSCAR KLEINEH, "SOMMARDAG VID RÖNNSKÄR".

Sign. Olja på duk 45x75 cm.

Proveniens

Trädgårdsmästare Mårten Gabriel Stenius 1844-1906 och därefter i familjens ägo fram till i dag.
Mårten Gabriel Stenius ägde fyra hus på ön Rönnskär i Helsingfors.

Slutpris
19 700
213 089
21 697
Utropspris
25 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
8 dec 2015 16:43
19 700 EUR
8 dec 2015 16:43
19 500 EUR
8 dec 2015 16:43
19 400 EUR
8 dec 2015 16:43
19 200 EUR
8 dec 2015 16:43
18 800 EUR