728514
LJUSSTAKAR ETT PAR, förgylld brons, empire, Frankrike 1800-talets första hälft
Ljusstakar ett par, förgylld brons, empire, frankrike 1800-talets första hälft.

Rikligt dekorerad med vindruvsrankor och akantusblad. Höjd 25,5 cm.

Lösa, senare, ljusmanchetter. Slitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
620
6 608
685
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (11 bud)
8 dec 2015 17:30
620 EUR
8 dec 2015 17:30
600 EUR
8 dec 2015 17:28
560 EUR
8 dec 2015 17:28
540 EUR
8 dec 2015 16:45
520 EUR