KLASSISKA
729279
SOCKERSKÅL, silver, Litauen, Vilnius 1858, Daniszewski vikt 836 g
SockerskÅl, silver, litauen, vilnius 1858, daniszewski vikt 836 g

Nyrokoko, insidan förgylld, längd 23 cm.

Bruksslitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
7 600
81 428
8 414
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (66 bud)
8 dec 2015 17:52
7 600 EUR
8 dec 2015 17:49
7 400 EUR
8 dec 2015 17:49
7 200 EUR
8 dec 2015 17:49
7 200 EUR
8 dec 2015 17:49
6 800 EUR