730460
BORDSPENDYL, förgylld brons, av Jonas Cederlund (verksam i Stockholm 1799-1825). Empire.
Bordspendyl, förgylld brons, av jonas cederlund (verksam i stockholm 1799-1825). empire.

Vitemaljerad urtavla märkt "Cederlund Stockholm". Höjd 40 cm, bredd 26 cm.

Urtavlan med skador, funktionen ej testad

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 600
17 307
1 762
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
28 nov 2015 6:31
1 600 EUR
28 nov 2015 6:31
1 500 EUR
28 nov 2015 6:31
1 000 EUR