730998
TALLRIK, porslin, Nikolai II:s tid (1868-1918). Kejserliga Porslinsmanufakturen i St. Petersburg år 1905.
Tallrik, porslin, nikolai ii:s tid (1868 1918). kejserliga porslinsmanufakturen i st. petersburg  år 1905

I fyra fält purpurfärgade landskap mot vit fond, förgylld brätten med rocaille-kartuscher. Diam. 24,5 cm.

Obetydligt slitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
790
8 464
875
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (24 bud)
8 dec 2015 16:02
790 EUR
8 dec 2015 16:02
770 EUR
8 dec 2015 16:02
750 EUR
8 dec 2015 16:02
730 EUR
8 dec 2015 16:02
710 EUR