KLASSISKA
737770
SKÅL, silver, Wiborg, Carl Christian Forsman, gjord 1753-1758
SkÅl, silver, wiborg, carl christian forsman, gjord 1753 1758

Rokoko, driven dekor med rocailer. Stämplad med Wiborgs stadstämpel och mästarstämpel. Åldermansranka. Höjd 7,7 cm, diameter 15 cm.

Tidsenligt slitage

Slutpris
5 500
58 822
6 082
Utropspris
7 500 EUR
Budhistorik (2 bud)
9 dec 2015 8:55
5 500 EUR
30 nov 2015 8:20
4 500 EUR