DesignCONTEMPORARY
716807
Heikki Orvola
(Född 1943)
Heikki orvola, glasskulptur. sign. heikki orvola, nuutajärvi notsjö 1994

HEIKKI ORVOLA, GLASSKULPTUR. Sign. Heikki Orvola, Nuutajärvi Notsjö 1994.

I formblåst och gjutet glas. Höjd 31,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Roterande bild:
http://media.megavisor.com/player/embed?db2cedce-c3cd-4d88-8ba1-3fb7713005ee

Heikki Orvola: craft design. Mirja Orvola, Kustannus Pohjoinen, 2000, isbn 951-749-335-5.
Compare images and text for pages 126-128.

1 400
15 021
1 554
Utropspris
2 500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
22 mar 2016 16:05
1 400 EUR
22 mar 2016 11:34
1 300 EUR
14 mar 2016 12:59
900 EUR
14 mar 2016 11:29
720 EUR
10 mar 2016 15:12
700 EUR