DesignCONTEMPORARY
751016
Ettore Sottsass
(1917-2007)
Ettore sottsass, glasskulptur. sign. venini 2003 ettore sottsass

ETTORE SOTTSASS, GLASSKULPTUR. Sign. Venini 2003 Ettore Sottsass.

Tvådelad, grönt och orange glas. Höjd 25 cm, diam. 26,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Slutpris
936
10 028
1 036
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (17 bud)
22 mar 2016 16:47
936 EUR
22 mar 2016 16:47
916 EUR
22 mar 2016 16:41
910 EUR
22 mar 2016 16:41
890 EUR
22 mar 2016 16:40
870 EUR