DesignCONTEMPORARY
763205
Kerttu Nurminen
(Född 1943)
Kerttu nurminen, konstglas, "bambu", sign. kerttu nurminen nuutajärvi notsjö 1991

KERTTU NURMINEN, KONSTGLAS, "Bambu", sign. Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö 1991.

Blåst klart och rödbrunt glas, höjd 57,5 cm.

Sedvanligt slitage

Slutpris
1 000
10 729
1 110
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
21 mar 2016 17:06
1 000 EUR
21 mar 2016 0:17
900 EUR
15 mar 2016 15:51
750 EUR
11 mar 2016 17:27
500 EUR
11 mar 2016 14:04
302 EUR