DesignCONTEMPORARY
768187
Steven Holl
Steven holl, bord och fyra stolar

STEVEN HOLL, BORD och FYRA STOLAR.

Kiasma. Stolar i grön glasfiber med aluminiumben. Höjd 90 cm. Bordet i brukspatinerad mässing med aluminiumben, höjd 70 cm, bredd 125 cm, djup 71 cm.

Slitage.

Proveniens

Arkitekten Steven Holl ritade det nya museet för nutidskonst Kiasma och de gröna stolar och borden för caféet 1998.

Slutpris
6 200
66 222
6 848
Utropspris
5 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
22 mar 2016 16:11
6 200 EUR
22 mar 2016 16:11
6 000 EUR
22 mar 2016 15:19
5 800 EUR
22 mar 2016 15:19
5 600 EUR
22 mar 2016 15:19
5 300 EUR