Konst FotografiCONTEMPORARY
769010
Pentti Sammallahti
(Född 1950)
Pentti sammallahti, "the russian way"

PENTTI SAMMALLAHTI, "THE RUSSIAN WAY".

Sign. -91 eller -92. Svit om 16 st fotogravyrer samt 1 st silvergelatinfotografi. Bildyta ca 14 x 36 cm/st. Mapp numrerad 70/200 + 40 AP.

Övrigt

Alla bilderna tillhör en specialutgåva av mappen "The Russian Way", utgiven 1996.

Slutpris
2 550
27 321
2 823
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
22 mar 2016 17:44
2 550 EUR
22 mar 2016 17:44
2 450 EUR
22 mar 2016 17:21
2 350 EUR
22 mar 2016 17:21
2 250 EUR
22 mar 2016 17:20
2 150 EUR