774287
Henrietta Lehtonen
(Född 1965)
Henrietta lehtonen, "viridian landscape"

HENRIETTA LEHTONEN, "VIRIDIAN LANDSCAPE".

A tergo sign. -91. Olja på duk, lasering och torr pensel, 159x129,5 cm.

Vapauden Aukio, Helsingfors 1992. Aurora 5, Joensuu konstmuseum 1992.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi
+358 (0)50 428 2146

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 800
30 000
3 100
Utropspris
3 500 EUR
Budhistorik (2 bud)
22 mar 2016 11:09
2 800 EUR
20 mar 2016 13:22
2 600 EUR