Glas ÖvrigtMODERN + DESIGN
679757
Nanny Still
(1926-2009)
Nanny still, glasskulptur. melon. sign. nanny still, riihimäen lasi oy

NANNY STILL, GLASSKULPTUR. Melon. Sign. Nanny Still, Riihimäen Lasi Oy.

Ljusblått (neodym) kristallglas. 1960-talets första hälft. Diameter 16 cm.

Sedvanligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
2 000
21 458
2 220
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (6 bud)
25 apr 2016 13:30
2 000 EUR
25 apr 2016 12:27
1 350 EUR
19 apr 2016 21:19
1 222 EUR
18 apr 2016 20:36
1 000 EUR
18 apr 2016 20:11
320 EUR