757064
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, bordslampa. tillverkad av taito oy, 1940 tal

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.

Polerad mässing. Trädetalj på skaftet. Höjd 36 cm.

Sedvanligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
4 600
49 059
5 107
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (29 bud)
8
26 apr 2016 19:04
4 600 EUR
26 apr 2016 19:03
4 400 EUR
8
26 apr 2016 19:03
4 200 EUR
26 apr 2016 19:01
4 000 EUR
8
26 apr 2016 19:01
3 900 EUR