757072
Paavo Tynell
(1890-1973)
50 tal
50 tal
50 tal

PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA. Tillverkad av Taito eller Idman. 1940-/50-tal.

Turkos metall, mässing. Höjd 37 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
300
3 214
332
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (10 bud)
8
25 apr 2016 11:41
300 EUR
24 apr 2016 16:34
130 EUR
23 apr 2016 12:02
110 EUR
21 apr 2016 8:39
100 EUR
21 apr 2016 3:04
70 EUR