757116
Birger Kaipiainen
(1915-1988)
Birger kaipiainen, keramikfat. sign. kaipiainen, arabia. 1970 tal

BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.

Blommor, Flerfärgad glasyr och keramikpärlor. Längd 36 cm, höjd 31 cm.

Obetydligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 900
20 357
2 103
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
25 apr 2016 13:26
1 900 EUR
25 apr 2016 13:26
1 850 EUR
25 apr 2016 13:04
1 800 EUR
25 apr 2016 13:04
1 750 EUR
25 apr 2016 0:27
1 650 EUR