757585
Helena Tynell
(1918-2016)
Helena tynell, glasskulptur. skog. sign. helena tynell riihimäen lasi, 1900 talets senare hälft

HELENA TYNELL, GLASSKULPTUR. Skog. Sign. Helena Tynell Riihimäen Lasi, 1900-talets senare hälft.

Klart och färgat glas. Höjd 16 cm, bredd 18,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
300
3 208
332
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (10 bud)
25 apr 2016 20:55
300 EUR
25 apr 2016 20:49
280 EUR
25 apr 2016 19:28
260 EUR
24 apr 2016 17:28
240 EUR
20 apr 2016 6:07
220 EUR