758834
Aimo Okkolin
(1917-1982)
Aimo okkolin, vas. näckros. sign. aimo okkolin riihimäen lasi oy. formgiven 1960

AIMO OKKOLIN, VAS. Näckros. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy. Formgiven 1960.

Gul (cerium) fasetterad kristall. Diam. 29 cm.

Sedvanligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
1 200
12 798
1 332
Utropspris
1 800 EUR
Budhistorik (28 bud)
9
26 apr 2016 19:17
1 200 EUR
10
26 apr 2016 19:14
1 150 EUR
9
26 apr 2016 19:14
1 100 EUR
10
26 apr 2016 19:14
1 100 EUR
9
26 apr 2016 19:10
1 050 EUR