759061
Rut Bryk
(1916-1999)
Rut bryk, keramikrelief. sign. bryk iii. arabia sent 1950 tal

RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Bryk III. Arabia sent 1950-tal.

Buruntonad, delvis glaserad. Ca 16x16 cm.

Smärre slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
950
10 160
1 050
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (44 bud)
9
26 apr 2016 18:27
950 EUR
8
26 apr 2016 18:26
930 EUR
9
26 apr 2016 18:25
910 EUR
8
26 apr 2016 18:25
890 EUR
9
26 apr 2016 18:24
870 EUR