760374
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, silverskÅl. sign. tw, kultakeskus hämeenlinna 1959

TAPIO WIRKKALA, SILVERSKÅL. Sign. TW, Kultakeskus Hämeenlinna 1959.

Palisanderskaft. Längd 37 cm, vikt 170 g.

Sedvanligt slitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
570
6 096
630
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (10 bud)
8
26 apr 2016 17:32
570 EUR
26 apr 2016 17:32
560 EUR
26 apr 2016 15:58
530 EUR
26 apr 2016 15:58
510 EUR
26 apr 2016 11:05
450 EUR