767327
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, tennbÄgare. stämplad oy taito ab. 1930 tal

PAAVO TYNELL, TENNBÄGARE. Stämplad Oy Taito Ab. 1930-tal.

Tenn med graverad dekor. På sidan emaljerat emblem. Höjd 28 cm, diam. 21 cm.

Sedvanligt slitage

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

100
1 067
111
Utropspris
800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
25 apr 2016 16:11
100 EUR
20 apr 2016 19:23
32 EUR