773442
Aimo Okkolin
(1917-1982)
Aimo okkolin, skÅl. "kukka" (blomman). sign. aimo okkolin riihimäen lasi oy

AIMO OKKOLIN, SKÅL. "Kukka" (Blomman). Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.

Ljusblå/violett (neodym) fasetterad kristall. Diameter 17 cm.

Litet kantnagg.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
400
4 292
444
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (3 bud)
18 apr 2016 17:01
400 EUR
18 apr 2016 17:01
300 EUR
18 apr 2016 15:02
100 EUR