773589
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, glasskulptur. glasägg. sign. venini, italien. 1960 talets mitt

TAPIO WIRKKALA, GLASSKULPTUR. Glasägg. Sign. Venini, Italien. 1960-talets mitt.

Format klart glas, guldspån. Längd 10,5 cm.

Obetydligt slitage.

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Slutpris
720
7 679
799
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (18 bud)
26 apr 2016 17:12
720 EUR
26 apr 2016 17:12
700 EUR
26 apr 2016 17:12
700 EUR
26 apr 2016 17:12
660 EUR
26 apr 2016 17:11
640 EUR